17 Ocak 2020 Cuma, 15:55
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Yarı Yıl Tatili Başladı
Yarı Yıl Tatili Başladı
2019-2020 eğitim öğretim yarıyıl tatili için ara tatil zili çaldı. Malatya'da toplamda 170 bin 860 öğrenci, birinci dönem karnelerini aldı. Yeşilyurt ilçesi Çilesiz mevkiinde bulunan Selahattin Eyyubi İlkokulunda karne resmi karne töreni düzenlendi. Karne törenine Malatya Valisi Aydın Baruş, İlçe Kaymakamı Turgay Gülenç, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler veliler katıldı.

"VELİLER DESTEK OLSUN"

Karne dağıtım sonrası bir değerlendirme yapan Malatya Valisi Aydın Baruş; "17 Ocak'ta başlayıp, 3 Şubat'ta sona erecek yarıyıl tatiline girmiş bulunuyoruz. Bugün Selahattin Eyyubi İlkokulunda da, sevgili çocuklarımıza karnelerini vermek üzere bir araya geldik. Bu okulumuzun 607 öğrencisi var. Hepsi bugün karnelerini alacaklar. Yaklaşık 16 günlük bir istirahattan sonra ikinci döneme daha bir azimle başlayacaklar. Evlatlarımız burada, milletimizin değerlerini öğreniyorlar. Diğer taraftan okuma ve yazmayı öğreniyorlar. Hayata yeni bir başlangıç yapıyorlar. Bugün Malatya il genelimizde de 170 bin 860 çocuğumuz anaokulu, ilkokul ve lisede karnelerini alıyorlar. Çocuklarımızın dinlenmelerini tavsiye ediyoruz. Ailelerimizde çocuklarımıza bu dinlenme safhasında yardımcı olurlarsa ve onların bu dinlenme tatilini aynı zamanda yararlı faaliyetlerle geçirmelerini temin ederlerse çok daha faydalı olacaktır. Buradan bütün çocuklarımızın ve ailelerini tebrik ediyorum ve karnelerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise;"2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Örgün Eğitimde İlimizdeki 846 okulumuzdan:14586 Okul Öncesi Öğrencisi, 51511 İlkokul Öğrencisi 56367 Ortaokul, imam Hatip Ortaokulunda Öğrencisi ve Ortaöğretim Kurumlarında 60404 öğrenci öğrenim görmektedir. İlimizde Örgün eğitiminde öğrenim gören Birinci kanaat döneminde toplam 170.860 öğrenciye karne verilecektir. İlimizde 13284 Öğretmenimiz 17 Ocak 2020 tarihi itibariyle tatile girecek olup, 03 Şubat 2020 Pazartesi Eğitim Öğretime başlayacaktır. Yarı Yıl Tatiline giren Tüm öğretmenlerimize, velilerimize ve sevgili öğrencilerimize başarılar dilerim" ifadelerine yer verildi. 

Karne dağıtımı sonrası Malatya Valisi Aydın Baruş öğrencilerle okul bahçesinde kartopu oynadı.
Okuyucu Yorumları
YVM2V
Yarı Yıl Tatili Başladı