Ana Sayfa
Gündem
Sağlık
Yaşam
Vefat
Politika
Ekonomi
Polis & Adliye
Eğitim
Spor
Kültür & Sanat
Sektör
Ana Sayfa Burçlar Sizden Gelenler Sinema Kayısı Borsası Nöbetçi Eczaneler
2. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Fehmi Canan:
13 Ekim 2009 Salı 16:34
"Mehmetçik Dershanelerinde Başarı Yüzde 90'ları Aşmalı"

2. Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı Hasan Fehmi Canan, "Mehmetçik Dershanelerinde geçen sene öğrencilerimizin yüzde 89'u bir yüksek okulu kazandı. Bu da Mehmetçik Dershaneleri'nde verilen eğitimin kalitesini gösteriyor. Ancak önümüzdeki ÖSS sınavında yüzde 90'ların üzerine çıkmalıyız" dedi.


Final Dergisi Dershaneleri Malatya Şubesi'nde düzenlenen Mehmetçik Dershanelerine doküman yardımı programında konuşan 2. Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı Hasan Fehmi Canan, "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak özellikle eğitim alanında, Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okulların bakım ve onarımı, malzemesi Milli Eğitim Müdürlüğü'nden karşılanmak üzere işgücü olarak destek veriyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü'nden aldığımız destek ile Halk Eğitim Merkezi kaynaklı, personelimizin, erbaş ve erlerimizin eğitimi konusunda kurslar açıyoruz. Bu kurslardan en çok üzerinde durduğumuz onlara meslek kazandıracak kurslardır. Sera yetiştiriciliğinden tutun, inşaat sektörüne kadar birçok kurslar açıyoruz" ifadelerini kullandı.


"Ayrıca eğitim imkanını bir şekilde kazanamamış, çalışkan gayretli, üniversite yolunda yayın ve eğitim desteği alamayanlara, asker ocağında eğitimini sürdürmek isteyenlere ayrıca kurslar veriyoruz. Bu konuda yayın desteği alıyoruz. Bizler ise, asker öğretmenlerden eğitimci veriyoruz" diyen Tümgeneral Canan, "Mehmetçik Dershaneleri ile 2. Ordu Komutanlığı bölgesinde 34 Mehmetçik Dershanesi ile gençlere hizmet veriyoruz" şeklinde konuştu.
Tümgeneral Canan, açıklamasını şöyle tamamladı:


"Mehmetçik Dershaneleri'ne gidip Öğrenci Seçme Sınavı'na katılan gençlerin yüzde 74'ü 4 yıllık fakülte, yüzde 15'i de 2 yıllık yüksek okulu kazandı. Yani geçen sene öğrencilerimizin yüzde 89'u bir yüksek okulu kazandı. Bu da Mehmetçik Dershaneleri'nde verilen eğitimin kalitesini gösteriyor. Ancak önümüzdeki ÖSS sınavında yüzde 90'ların üzerine çıkmalıyız."


Yazdır Yorum Ekle Tavsiye Et

Ana Sayfa - Künye - Reklam - Sitene Ekle - İletişim
Copyright © 2007-2012 Tüm hakları saklıdır. Designed by MS Ajans