21 Ekim 2019 Pazartesi, 12:59
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Erdoğan, gündemi değerlendirdi
Erdoğan, gündemi değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde "Küreselleşmenin Krizi: Riskler ve Fırsatlar" ana temasıyla düzenlenen TRT World Forum 2019'da, Barış Pınarı Harekatı'ına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"BÖYLE BİR İTHAMI HAKARET SAYARIZ"

Türkiye'nin hiçbir ülkenin topraklarında veya hiçbir toplumun özgürlüğünde gözünün olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böyle bir ithamı kendimize yapılmış en büyük hakaret sayarız. Geçmişinde ne sömürge ne katliam ne yıkım ayıbı olmayan bir milletin, başka bir gayesi olamaz. Türkiye, sadece kardeşleriyle olan kader birliği sebebiyle oradadır. Bu, bir damla petrolü bir damla kandan daha değerli görenlerin asla anlayamayacağı büyük bir erdemdir." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

"Daha önce katılacaklarını bildirdikleri halde Barış Pınarı Harekatı'nı gerekçe göstererek programlarını iptal edenler, bu büyük fırsatı kaçırmıştır. Bu tiplerin teröre karşı olduklarını hiçbir yerde anlatmalarına gerek yok. Eğer karşıysan işte platform burası gelirsin burada teröre karşı olduğunu bütün her şeyiyle ortaya koyarsın. Bu tavır hiçbir demokratik değer ve etikle uyuşmuyor.

Okuyucu Yorumları
SOGVN
Erdoğan, gündemi değerlendirdi