16 Haziran 2014 Pazartesi, 12:34
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
38 YAŞINDA OKUL BİRİNCİSİ OLDU
Harita ve Kadastro eğitimi amacıyla 38 yaşında teknik lise eğitimi almaya başlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi personellerinden Resul Keleş, bölümünü birincilikle bitirdi. 
Hasan Akbudak IMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Harita ve Kadastro Bölümü öğrencilerinin dönem sonu başarı ve performans ödülünü 38 yaşındaki bir öğrenci aldı.
Okulda yapılan plaket törenine Okul Müdür Başyardımcısı Hüseyin Avcı, Alan Şefi Oktay Torun, Malatya Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Birim Sorumluları, Okul Öğretmenleri ve Öğrencileri de katıldı.
Törende konuşan Okul Müdür Başyardımcısı .Hüseyin Avcı, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı ardından okulu başarıyla bitirmenin heyecanını yaşayan öğrencilerin mutluluklarına ortak olmak için bir arada olduklarını söyledi. Bu münasebetle bölümü birincilik ile bitiren öğrencimizi tebrik ediyor eğitimdeki bu örnek davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyorum" dedi.
Hasan Akbudak IMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Harita ve Kadastro Bölümü Alan Şefi Oktay Torun ise şu sözleri kaydetti:
“Öğrencimiz Resul Keleş’in bu başarısı, her yaşta eğitimin mümkün olduğu ve üstün başarıların yaş ile değil de azimle kazanıldığının büyük bir örneği olduğunun altını çizmek istiyorum. 2005 yılından itibaren Mesleki Eğitim ve Öğretim veren okulumuz her geçen gün daha büyük ve daha yeni başarılara imza atmaktadır.Bir çok öğrencinin ilgi duyduğu alanlardan başarı ile mezun olması da bizim en büyük ödülümüzdür” ifadelerini kullandı.
Resul Keleş de, “Gerek iş hayatında, gerek sosyal hayatın içinde olsun, bir şeyleri inanarak samimi olarak yaparsanız, o emeğin karşılığını hem İnsanların önünde hem de Allah katında kat be kat alırsınız. Buradaki amaç, odaklandığınız hedefin peşini bırakmadan azimle sıkı sıkıya bağlanmak ve sonucunda da istenilen başarıyı elde etmek olmalıdır. Bugün, Avrupa mesleki eğitim kriterleri ile mesleki ve teknik eğitim veren, eş değerleri içerisinde de en çok tercih edilen Hasan Akbudak IMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden böylesi bir ödülü almak benim için büyük bir onurdur. Beni bu başarıya layık gören bütün idarecilerime,öğrenci arkadaşlarıma ve aileme sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim” dedi.
Okuyucu Yorumları
MJCPJ
38 YAŞINDA OKUL BİRİNCİSİ OLDU